Troylista #126: prezenty od zająca

Między święconką a sernikiem udało mi się zebrać kolekcję nowych utworów uznanych producentów. Wielkanoc nie może być wymówką, by nie przygotować tradycyjnego zestawienia.

Playlista znajduje się poniżej.

Zwłaszcza, że w ostatnich dniach kilku artystów uraczyło nas zacnymi premierami. Takimi jak choćby „Speicher 89” Patrice’a Baumela. Speicher to seria EP-ek Kompakt Records wydawana przez samych uznanych producentów. Tydzień wcześniej album z tej serii wydał przecież Gui Boratto. Baumel nie odkrywa w swoich nowych produkcjach Ameryki, ale w ciekawy sposób łączy to, co znamy i lubimy.

Ładne rzeczy wydał również NX1, Hiszpan, który w poprzednim roku zremiksował pięknie „Mycobacterium” Jose Pouja. Bardzo mechaniczne techno, które nie wszystkim przypadnie do gustu, lecz każdego porwie na parkiet. Piękny jest także zestaw nowych utworów Fluga, czyli „Alleanza Konnekt 02”. Minimalistyczne, proste i w tej prostocie ładne. Nowe produkcje wydał również inny doskonały przedstawiciel nacji hiszpańskiej – Architectural. Piękno skryte w minimalizmie.

Tydzień temu zachwycałem się odkryciem Antonio de Angelisa, a tymczasem Włoch zaskoczył mnie kolejnym wydawnictwem. „Hyper EP” to zestaw czterech produkcji wydanych nakładem Dynamic Reflection. Wszystkie cztery idealnie wpisują się w moje technopreferencje. Mroczne, tajemnicze, rozwijające się z każdą sekundą o kolejne sekwencje. Premiera tygodnia, moim skromnym zdaniem.

Alexander Kowalski wydał za to zestaw trzech remiksów utworu „Arrange.1”. Przygotowali je Tom Hades, Gary Martin oraz Dinamite. I to zdecydowanie ten ostatni przypadł mi do gustu najmocniej. Poznaliśmy także efekt współpracy Raya Okpary z Bunte Bummlerem. Trzy wspólne produkcje nie są kiepskie, jednak zdecydowanie nie wpisują się w mój obecny gust. Niemniej jednak jest dla nich miejsce w dzisiejszym zestawieniu.

Solidny i ciekawy singiel wydali (wraz z dwoma remiksami) Spektre. Brytyjski duet ciekawie wkomponował house’owe czy nawet balearyczne melodie i wokale w mocny bit i garage’owe klimaty. Mieszanka wybuchowa. Remiksy też są niezłe, a ten przygotowany przez Danny’ego Fontanę momentami bywa lepszy od oryginału. Na sam koniec już coś na uspokojenie – nowa produkcja Haringa, brytyjskiego producenta, który tworzy rozmarzone wręcz melodie. Wystarczy nałożyć słuchawki, zamknąć oczy i od razu znajdziemy się na wakacjach w ciepłych krajach.

I z zamkniętymi oczami dziś was zostawię. Udanego, choć niedługiego już, odpoczynku!

Link do playlisty