Troylista #120: kajzerki i Moderat

Po bardzo udanym zestawieniu z poprzedniego tygodnia (sprawdź sam) czas na kolejny pakiet nowości. A ten jest dziś równie okazały! I jest nieco polskich smaczków.

Playlista znajduje się poniżej

Zacznijmy może od tego, że na Spotify wylądowała jedna z najlepszych premier stycznia. Można wybaczyć poślizg dwóch tygodni, ważne, że można już w całości przesłuchać „Drifting” Jacka Sienkiewicza w aranżacji Romana Flugela i Ricardo Villalobosa. I, szczerze mówiąc, znacznie bardziej podoba mi się ten pierwszy. Pozostając zaś w Polsce, ukazała się także nowa produkcja od mojego kolegi z Poznania, który szerzej znany jest jako Klaves. Klawy house.

Brnąc w nieco mroczniejsze odmęty elektroniki należy zwrócić uwagę na „Serve Two Masters” argentyńskiego duetu YYYY. Trzy solidne utwory, bardzo smaczna propozycja. Nieco łagodniej, lecz równie tanecznie, jest na „Skinny Cat” czyli zestawie trzech nowych produkcji duetu Kaiserdisco. Co więcej, zaledwie pięć dni dzieli nas od ich występu w ramach imprezy Instytutu w Nowej Jerozolimie! Chodźcie ze mną, szykuje się miodna zabawa. Już nie mogę się doczekać, by usłyszeć „Skinny Cat” na żywo. 🙂

12485873_10153840048304738_3878130355354173342_o

Nieco inną, bardziej rozmarzoną, muzykę tworzy Deepchord, który krótko po wydaniu longplaya „Ultraviolet Music” wydał równie dobry zestaw nowych utworów „Atmospherica vol. 2”. Mniam. Z nowymi utworami powraca również królowa Berlina i szefowa Mobilee Records, czyli Anja Schneider. „Soul Traveler” to zestaw trzech przyjemnych, bardziej domowych (w sensie, house’owych) produkcji, które może nie podbijają serc, ale z pewnością porywają nogi do tańca.

Na osobny akapit z kolei zasługuje Moderat. Ja wiem, to niezbyt techno, a, jak to podsumował ostatnio trafnie mój kolega, „ulubiony pop fanów techno”. I choć jest to nieco określenie na wyrost (Sascha, Sebastian i Gernot by się obrazili na słowo „pop”), to jednak nie da się ukryć, że to nie do końca taneczne produkcje. Jednak wydany właśnie singiel „Reminder” zapowiadający album „III” brzmi naprawdę majestatycznie. „Bad Kingdom” zwiastujący drugą płytę ekipy doczekał się wielu dobrych remiksów (w tym szlagierów autorstwa Marcela Dettmana czy Head High), więc i tutaj zapewne otrzymamy mocniejsze aranżacje. CZEKAM!

Link do playlisty