TechnoKlisza: Laboratorium #010

Po zauroczeniu spowodowanym cyklem Why So Silent? organizowanym w lokalu Znajomi Znajomych postanowiłem wybrać się także na bliźniacze wydarzenie Laboratorium.

Zarówno Why So Silent?, jak i Laboratorium to projekty skupiające się na muzyce elektronicznej, lecz w tym bardziej spokojnym, niemal medytującym wydaniu – ambienty grane lub tworzone na żywo. Zresztą, najbliższa edycja Why So Silent już w najbliższy czwartek, a zapowiada się naprawdę wyjątkowo – zagra znany z organizowania Up To Date Festival Dtekk i wyjątkowy gość z zagranicy w postaci Claudio PRC. Dwa dni później zresztą będzie gwiazdą imprezy Technosoul w Nowej Jerozolimie.

Ale wróćmy do meritum – Laboratorium. Organizuje go Minicromusic Rec. i głównodowodzący labelu, czyli Michał Wolski. Wszystko koncentruje się na eksperymentach z użyciem wszelakich metod: Wolski korzystał głównie z cyfrowych narzędzi, Abu Zeinah z bogatego zestawu syntezatorów i innych mocno okablowanych urządzeń, zaś Sin komponował dźwięki z użyciem płyt zarówno kompaktowych, jak i winylowych.