Radar #7: house ze skrzypcami w tle

Po świetnej dawce muzycznych nowości czas na informacje ze świata, a tych w ostatnim czasie również nie brakowało.

Show must go on

Miniony tydzień minął przede wszystkim pod znakiem reakcji świata na zamachy terrorystyczne w Paryżu. W stolicy Francji ogłoszono na kilka tygodni stan alarmowy, ale to nie przeszkodzi miłośnikom muzyki w zabawie. Właściciele klubu Rex rzekli wręcz, że „nikt i nic nie powstrzyma Paryża od tańca”. I rzeczywiście, Paryż bawił się w weekend jak zawsze, również na imprezie Drumcode z Adamem Beyerem w roli głównej.

 

Thanks to Dave Clark for popping in at the Drumcode party ar Concrete in Paris and filling in for Alan who couldn’t make it.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Adam Beyer (@realadambeyer)

 

Ale nie cały Paryż tańczy

Nie wszyscy jednak postanowili tańczyć. Odwołano między innymi drugą część imprezy Red Bull Academy, o czym donosi Resident Advisor. Czytaj więcej.

 

WinyLOVE

Internetowy sklep z płytami winylowymi (i nie tylko), który niebawem doczeka się aplikacji mobilnej, podzielił się z magazynem Billboard rekordowymi wynikami sprzedaży woskowych płyt. Cóż, transakcje o wartości 43 milionów dolarów rzeczywiście robią wrażenie. Czytaj więcej.

Nowy konkurent Spotify

Sam jestem wielkim fanem streamingu muzyki i na co dzień korzystam ze Spotify. Konkurencja na tym rynku robi się coraz większa, w tym roku do Deezera, Wimpa i Spotify dołączyły kolejne usługi. Najpierw Apple Music, ostatnio YouTube, a teraz również WeTransfer. To ciekawa zagrywka firmy, która przecież działa w zupełnie innej branży: hostingu plików w Internecie. Czytaj więcej.

I jednego konkurenta mniej

Podobną, choć nieco inną, usługą do wyżej wymienionych było Rdio. Było, ponieważ właśnie złożyli wniosek o bankructwo. Szkoda, ponieważ był to jeden z prekursorów muzyki strumieniowanej bezpośrednio z Internetu. Czytaj więcej.

Muzem Techno

Ten news już zdążył obiec świat. Twórca legendarnego klubu Tresor w Berlinie, Dimitri Hagemann, planuje otworzyć na jesieni 2016 roku Living Archive of Elektronika, czyli placówkę będącą w zasadzie muzeum muzyki elektronicznej. Już sama planowana lokalizacja zapowiada się obiecująco – tereny obecnie wykorzystywane na potrzeby festiwalu Berlin Atonal. Dobra inicjatywa, w odpowiednich rękach, w doskonałym miejscu – trzymam kciuki! Czytaj więcej.

Płock Calling

Stosunkowo szybko poznaliśmy termin następnej edycji największego w Polsce festiwalu z muzyką elektroniczną. Tak, wiadomo, że chodzi o Audioriver. W 2016 roku do Płocka pojedziemy w dniach 29-31 lipca. Radzimy szybko sobie znaleźć miejsce noclegowe, bo tych niebawem już nie będzie, znając życie. A to dobra okazja, by przypomnieć nasz niedawny wywiad z Łukaszem Naporą, rzecznikiem prasowym imprezy. Czytaj wywiad.

House ze skrzypcami w tle

Ciekawego wywiadu serwisowi Muno udzielili członkowie Kollektiv Turmstrasse, którzy kilka dni temu (a właściwie tylko Nico Plagemann) odwiedzili klub 1500m2. Autorzy jednego z moich ulubionych utworów tego roku („Sry I’m Late”) mówią między innymi o inspiracjach czy smyczkach. Z tej okazji jeden z najlepszych memów w historii świata poniżej, a cały wywiad o tutaj.

degy4yv0ft4

No to ten, dzięki wielkie za uwagę i niech moc (basów) będzie z wami.