Radar #4: kontrowersyjna setka

Za nami kolejny tydzień obfitujący w ciekawe wydarzenia. Jakie? Sprawdźcie nasz przegląd najważniejszych informacji.

Setka na odwagę

Zdecydowanie najszerszym echem odbiło się opublikowanie zestawienia stu najlepszych DJ’ów magazynu DJMag. Redaktorzy tego serwisu pominęli  w swoim rankingu naprawdę wielu wybitnych artystów. Czołówka według DJMaga to przedstawiciele głównie mainstreamowych, radiowych gatunków muzyki klubowej. Dobra, nikt im nie zabroni publikacji według własnego widzimisię, lecz brak wielu wybitnych DJ’ów dziwi. A jeszcze mocniej dziwi umieszczenie w rankingu choćby Daft Punk, z cały szacunkiem do francuskiego duetu. Czytaj więcej.

Zwrot kasy za TommorowWorld

We wrześniu Amerykanie mogli bawić się na festiwalu w Atlancie z wielkimi gwiazdami w lineupie: Adamem Beyerem, Josephem Capriatim, Alanem Fitzpatrickiem czy Idą Engberg. Jednak warunki atmosferyczne mocno popsuły zabawę tamtejszym wiksiarzom. Ci mocno skarżyli się na organizatorów festiwalu, dlatego otrzymają zwrot kosztów. To naprawdę niebywałe, wszak wiadomo, że festiwale wielokrotnie nie spinają się budżetowo. Czytaj więcej.

Gotuj z Troxlerem!

Już wcześniej zapowiadaliśmy, że w trakcie Amsterdam Dance Event znany z lewicowych poglądów i akcji charytatywnych Seth Troxler będzie gotował dla bezdomnych. Znany producent przygotował z tej okazji krótkie wideo, w którym mówi, że smuci go, iż tyle jedzenia marnujemy, podczas, gdy inni wciąż głodują. Zobaczcie całość:

 

not everyone gets dealt the same hand in life but that doesn’t make anyone less equal or valuable. this vid sums up the amazing time we had with 10,000 HOURS cooking for homeless people in amsterdam

Posted by Seth Troxler on Tuesday, October 20, 2015

SoundCloud usuwa muzykę Jackmastera

Ulubiony serwis do udostępniania muzyki przez producentów staje się ostatnimi czasy coraz bardziej rygorystyczny. Ostatnio ofiarą restrykcji serwisu padł Jackmaster, który postanowił usunięte z serwisu dzieła udostępnić za pomocą strony WeTransfer, umożliwiającej przesyłanie znacznych rozmiarów plików. Soundcloud zmaga się ostatnio z naciskami właścicieli praw autorskich i zmuszany jest do usuwania nieporządanych treści, jak choćby setów zawierających utwory „niewygodne” dla wielkich wytwórni. Czytaj więcej.

Żółw Coxy

Dopiero co informowaliśmy o tym, że w przyszłym roku Carl Cox pożegna się z Ibizą, a brytyjski producent znowu zaskakuje. Postanowił zwrócić uwagę publiki na zagrożone morskie gatunki, które padają ofiarą zaśmiecenia wybrzeży Ibizy przez imprezujące masy ludzi. Skrzywdzony w ten sposób został żółw, którego Carl nazwał Coxy i tym samym wypuścił do morza. Mnie osobiście cieszy, że uznanym producentom nie tylko imprezy w głowie i starają się pomagać innym. Nie tylko Cox, ale i wspomniany wyżej Troxler. Czytaj więcej.

Krótsze imprezy na Ibizie

Zostańmy jeszcze chwilę na legendardnej wyspie, gdzie ustanowione ma zostać prawo nakazujące zamykać kluby po godzinie 6:30 rano. To może być wielki cios dla sceny klubowej, która przecież kocha przeciągać imprezy do południa. Albo i dłużej. Ciekaw jestem jak zareagują na to mieszkańcy Berlina, dla których 6:30 to dopiero początek imprezy… Czytaj więcej.

Policja nie przerywa nielegalnej imprezy

W Londynie nadal dość często urządza się imprezy bez pozwolenia władz miejskich, a przeważnie kończą się one interwencją policji. Kilka dni temu wyjątkowo policja odmówiła interwencji. Dlaczego? Oficjalnie mówi się, że 500 uczestników rave’u to było za dużo, by podjąć się działania przez kilku oficerów. A może po prostu podobała im się muzyka? Czytaj więcej.

Łukasz Napora idzie na lekcje śpiewu

Na sam koniec informacja, którą podzielił się w ekskluzywnym wywiadzie dla WixMaga rzecznik prasowy Audioriver, DJ, producent i dziennikarz Łukasz Napora. Dość dawno nie mogliśmy się doczekać jego nowych utworów, a te są już naprawdę blisko… A potem Napora idzie na lekcje śpiewu. Czytaj więcej w naszym wywiadzie.

Tym samym kończymy przegląd informacji. W tym tygodniu czeka nas kolejna odsłona WixCastu, czyli ekskluzywnego podcastu wraz z wywiadem. Kto będzie jego bohaterem? Zaglądajcie na nasz fanpage, a będziecie wiedzieć jako pierwsi!