Discogs doczeka się aplikacji mobilnej

Miłośnicy winyli, których wśród producentów i DJ’ów nie brakuje, doczekają się niebawem aplikacji mobilnej największej biblioteki czarnych krążków.

Discogs, czyli największy cyfrowy zbiór płyt wydanych w formie winyli planuje po latach oczekiwania wypuścić własną aplikację mobilną na telefony z systemem operacyjnym iOS oraz Android. Serwis ten umożliwia przeglądanie zasobów ogromnej liczby wydawnictw, a także zakup wybranych płyt.

Konsumpcja Internetu jest coraz mocniej oparta o urządzenia mobilne, toteż dziwi fakt, że ten wielki serwis dopiero teraz wdraża udogodnienia dla swoich mobilnych użytkowników. A tych jest wielu. Mimo, że coraz popularniejsze są serwisy strumieniowania muzyki, takie jak Spotify czy Apple Music, płyty winylowe mają szerokie grono wiernych fanów. Do połowy roku 2015 baza płyt winylowych w serwisie Discogs przekroczyła liczbę 6 milionów, wydanych przez niemal 4 miliony artystów.

Serwis, który w listopadzie obchodzić będzie piętnastolecie istnienia dociera każdego dnia co 250 tysięcy użytkowników z całego świata. Z pewnością wielu z nich odwiedza Discogs z poziomu telefonów i tabletów, lecz obecna strona mobilna nie należy do najwygodniejszych w użyciu. Aplikacja mobilna powinna wynieść „user expierience” na znacznie wyższy poziom, ułatwiając im dokonywanie zakupów.

Miłośnicy płyt winylowych oraz wydawcy z pewnością zacierają już ręce, jednak zła informacja jest taka, że na aplikację przyjdzie nam poczekać do pierwszego kwartału 2016 roku.

Zdjęcie pochodzi z bloga Jest Rudo

  • Discogs zawsze spoko, nie jestem djem ani nie mam vinyli, a odwiedzam regularnie od ok 10 lat 🙂