Audioriver wypłynie na szerokie wody

Wisła jest zdecydowaną królową polskich rzek, zaś Audioriver królem polskich festiwali elektronicznych. I tak jak Wisła wylewa swe wody do morza w Trójmieście, tak Audioriver wypłynie na szersze wody właśnie w Gdańsku i Sopocie w ramach corocznej konferencji.

Dopiero co wróciłem z Gdańska ze świąt, a w piątek wieczorem muszę znowu spakować walizkę i ruszyć ze stolicy na północ Polski. Rok temu konferencja Audioriver była bardzo ciekawa (skoro w jednej z dyskusji poruszono moją skromną osobę 😀 ), lecz nie byłem na niej obecny. Wówczas byłem jedynie obserwatorem środowiska muzycznego, odbiorcą muzyki, a WixMag istniał jedynie w mojej głowie.

Od kiedy jednak, jako twórca treści, zacząłem niejako współtworzyć to środowisko, nie wyobrażam sobie ominąć takiego wydarzenia. Nawet kosztem opuszczenia jednej z wielu znakomitych imprez, które w ten weekend rozebrzmią w innych miejscach (Stephan Bodzin czy Samuel Kerridge dzień po dniu w Nowej Jerozolimie…). Co takiego, poza Gdańskiem, przyciąga mnie na konferencję Audioriver?

Szeroki program samego przedsięwzięcia pokrywający wiele sfer środowiska muzycznego. Coś dla osób, dla których muzyka to coś więcej niż pójście na rejwy raz w tygodniu. Obecny będzie Phillipp Straub z burn Residency, programu dla aspirujących twórców, w którym finalistami byli Simon Mattson czy Sincz. Ciekaw jestem czy tego typu programy rzeczywiście pomagają młodym producentom, bo przecież inni na własną rękę też radzą sobie rewelacyjnie.

Ciekaw jestem również panelu dyskusyjnego – czy praca w branży muzycznej jest dla Ciebie. Z doświadczenia wiem, że tego typu dyskusje nie dają jednoznacznej odpowiedzi na pytanie determinujące rozmowę, lecz zawsze rodzą się w nich ciekawe wnioski i spostrzeżenia na środowisko jako całość. Poza tym, hej, ja też bym chciał pracować w branży muzycznej!

Kluczowym elementem będzie też rozdanie nagród branżowych serwisu Muno.pl. Trzeba trzymać kciuki za moich faworytów. 🙂 Do tego wokół całego wydarzenia będzie mnóstwo producentów sprzętu muzycznego z wieloma nowymi zabawkami. A ja lubię zabawki. Czasem je popsuję, ale… Cóż, będę uważać!

Wieczorem, tradycyjnie, cała branża będzie się integrować. A czy jest w Trójmieście lepsze do tego miejsce niż Sfinks 700? (To jest pytanie retoryczne, lecz mogę odpowiedzieć – nie, nie ma) Zagrają finaliści poprzednich edycji burn Residency (Simon Mattson oraz Samanta), a główną gwiazdą będzie Black Coffee. Choć na pewno wpadnę też na fontannę  do chłopaków z Twin Prix.

Co istotne, nie jadę do Gdańska się lansować (nie ma czym), ani bawić, a ciężko pracować! Pakuję ze sobą aparat, statyw, mikrofony i inne sprzęty, by zrobić z tego relację na kanał na YouTube (inne filmy też już montuję, spokojnie). Ponadto, będę robił relację na bieżąco na Snapchacie, możecie śmiało zacząć obserwować mój profil – troyannpl.

Postaram się do was wrócić z ciekawym materiałem i kilkoma przemyśleniami. Do zobaczenia!

Więcej informacji na temat biletów i samej konferencji oraz afterparty znajdziecie na stronie Audioriver.

Zaproszenie_VI_Konferencja_Muzyczna_Audioriver